MGroup

ماجراهای استیو بالمر و ویروسها

Posted on: مارس 1, 2008

:تمسخر

مطلب بسیار جالبی است، وقت و حوصله‌ی ترجمه‌اش نیست!

فقط همینقدر واستون تعریف می‌کنم که جناب بالمر (همون Steve O خودمون! 😉 ) توی یک مهمانی عروسی‌ی دوستانه بوده که پدر عروس از پایین اومدن سرعت ویندوزش شکایت می‌کنه! و از استیو می‌خواد که یه نگاهی بهش بیاندازه!

استیو تقریبا ۲ روز برای رهاکردن سیستم از دست ویروسها و کرمها و نرم‌افزارهای جاسوسی و بقیه‌ی اقوام وابسته وقت می‌ذاره و در پایان دست از پا درازتر، هیچی که هیچی!

اینو به دپارتمان مرکزی میکروسافت (خوب بعد از بررسی انجام شده با جناب فلانی هم عقیده گشتیم که میکروسافت درسته! نه مایکروسافت!) خبر می‌ده و ماجرا رو به یه تیم از بهترین مهندساشون می‌سپره!

اونها روزها وقت می‌ذارن و در پایان به این نتیجه می‌رسن که سیستم به بیشتر از ۱۰۰ نرم‌افزار مخرب آلوده است، و بعضی از اونا رو نمی‌شه از بین برد! (پسردایی کوچیکه‌ی من هم بعد از یه ساعت می‌تونست به همین نتیجه برسه! :)) )

میون این مشکلات برنامه‌ای بود که بطور اتومات هرگونه ضد ویروسی رو غیرفعال می‌کرد!

این ماجرا رو جناب Jim Allchin یکی از مجریان کنفرانسی که درباره‌ی انتقاد از ویستا تشکیل شده بود تعریف کرده!

و اینجا به حضار می‌گه که: «این ماجرا چشمان ما رو باز کرد که بدونیم توی دنیای واقعی چی‌میگذره!؟!؟!»

دوستان ویندوز دیگه حرفی برا گفتن دارن؟!!؟ وقتی استیو بالمر بعلاوه‌ی یه تیم از بهترین برنامه‌نویسان میکروسافت نتونستن کاری بکنن! و البته دقت داشته باشین که ماجرا رو یکی از افراد میکروسافت تعریف کرده! (البته این حرفم بهیچ وجه جنبه‌ی سوالی و کل‌کل نداره، لطفا سعی در دعوا کردن و زد و خورد راه‌انداختن نکنین، چون مامانم گفته دیگه با هیچکی دعوا نکنم!)

البته داستانش هنوز ادامه داره که کاملش رو اینجا بخونین! (لینک غیرمستقیم است! 😀 )

در پایان از همه‌ی‌ دوستانی که همچنان خونسردی خود را حفظ نموده‌اند برای دیدن این ویدئو دعوت می‌کنم! که اسمش Matrix XP است!

———————-

پ.ن. آقا شنیدیم اون ۱۰۱ دلیل برتری لینوکس بر ویندوز که ۳۶تا بود به ۵۴تا رسیده و صدای بعضی دراومده که آپدیت کن! به چشم! طی روزهای آتی وقتی گیرم بیاد، حتما!  شب خوش…

Advertisements

14 پاسخ to "ماجراهای استیو بالمر و ویروسها"

مجید جون درود
حالت که خوبه، البته که خوبه، چون داری باز دعوا راه می‌ندازی.
می‌دونی یه ویروس‌یاب جدید پیدا کردم تازه جدید هم نیست ولی همه ویروس‌ها رو پاک می‌کنه از همه جالب‌تر اینکه میکروسافتی هم هست. تو که نیازی نداری چون اصلن ویندوز نداری ولی من برا اونایی که ویندوز دارن می‌گم : خوب سی‌دی ویندوز رو می‌زارین و بوت میشین به قسمت انتخاب پارتیشن که رسید همه پارتیشن‌ها رو یکی یکی توجه کنین‌ها یکی‌یکی پاک می‌کنین بعد سیستم رو ری‌استارت میکنین. خوب دیگه سیستم شما ویروس نداره. جالبه نه.
ها گردش خوش بگزره ( مـــــــیدونم تو مجید نیستی ولی تو پست قبلی یه اشتباه لپی پیش اومد من مجبورم از ایم مجید استفاده کنم که شما دعواتون نشه 🙂 )
شاد باشید

بدجوری از این بالمر بدم میاد.

فکر کردی الکی به ویندوز میگن ویندوز؟فکر کردی کم الکیه؟ 😀

راستی این ویدئویی که گذاشتی خیلی عالی بود. 😀

spano جان!
متاسفانه همیشه ویروس ها روی درایو ذخیره نمیشن (میتونه کد مخربشون روی MBR یا پارتیشن تیبل باشه!)
راستی واقعاْ برای لینوکس برنامه ی مخرب نیست ؟؟؟ آخه مگه میشه؟؟؟

———————————–
مهرداد:
فعلا که شده!

البته كسي كه روي سيستم كامپيوترش بيش از 1 يا 2 تا نرم افزار مخرب باشه (اسپايورها رو نميگما (: ) مطمئنا كاربر ناوارديه، چه برسه به بيشتر از 100 تا… و تعجبم از اينه كه چطور اون سيستم فقط سرعتش پايين بود! (جدا از اينكه حقيقتا لينوكس راحت تر و در حال حاضر امن تر از ويندوز هست)

راستي شما چرا اينقدر از اصطلاح «دوستان ويندوزي، لينوكسي» استفاده ميكني؟ :)، به نظر من بهتره به جاي استفاده از اين كلمات تحريك آميز و جدا كردن و فاصله گذاشتن اين دو سيستم عامل از هم (در جملات خودت، نه از نظر فني)، سعي كني فضاي دوستانه تري رو ايجاد كني، به طوري كه خواننده وبلاگ علاقمند به استفاده از گنو/لينوكس بشه، به طوري كه فكر كنه (كه اينطور هم هست) به راحتي ميتونه بين اين دو سيستم عامل موجود سوييچ كنه تا ببينه كدوم بهتره، ساده تره، امن تره و..

مهرداد جان. تولا دستت درد نکند. به عنوان یک کاربر ویندوز خیلی خندیدم. خوشم میاد همیشه مودبانه ما رو مسخره می کنید. از این طرز صحبتتون بر عکس طرز صحبت بعضی ها! خیلی خوشم می آید.

اما راستش با جلال موافقم. اگر نوشتن این مطلب هدفش جذب کاربران به لینوکس است نباید کاربران ویندوزی را از خودتون جدا بدونید. قول می دهم این روند به ضرر خودتون است. امروز توی ایران تعداد کاربران ویندوز بیشتر است و اگر شما خودتون بخواهید خودتون رو جدا کنید خودتونید که در اقلیت قرار می گیرید. آیا به نظر شما بهتر نیست بیشتر با ویندوزی ها جور بشوید تا بتوانید به جذب بپردازید؟ این جوری کم کم خودتون از اقلیت خارج می شوید و مسلما با اکثریت شدن دسترسی خودتون به امکانات بیشتر می شود. شاید روزی توی دانشگاهتون سیستم پایه لینوکس شد. به نظرتون اشتباه می کنم؟

——————————————–
مهرداد:
اولا فتحی جان، من هیچ وقت شما یا کاربران را مسخره نمی‌کنم، اگر هم به نظرتون کسی رو مسخره کردم، در واقع اون طرز فکر رو مسخره کردم نه شخص رو!!!

در مورد نظر دوستمون جلال، تا هدف چی باشه؟!؟!
بله اگر من هدفم جذب کاربران به لینوکس باشه، شما درست می‌گید!
ولی حقیقتش الان چندان میلی به این کار ندارم، و ترجیح می‌دم هرطور که راحت ترم زندگی‌مو بکنم، نه لینوکس و نه من هیچ کدوم به کاربر نیاز نداریم، هر کی بخواد خودش استفاده می‌کنه،
بد نیست مطلب گنو/لینوکس ویندوز نیست رو مطالعه کنید، در تکمیل نظر من بد نیست!
و همینطور مقاله‌ی گنو/لینوکس ویندوز نیست که در نشریه الکترونیکی irantux.org آمده:
قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم
قسمت چهارم

ولی خوب بطور کلی سعی می‌کنم جهت رفاه حال دوستانم این کار رو بکنم، ولی قول نمی‌دم 😀

دستت درد نکنه تو که اصلا قصد کل کل نداری نه ؟

منم پارسیکس نصب کردم! چه کنیم حمایت از محصولات داخلی و اینا! آقای باغومیان هم که رفت شانس ما.
تنها مشکلم الان اینه که به اندازه سی دی که دانلود کردم الان آپگرید داره!
——————————–
مهرداد:
اگه یه نگاهی به شماره ورژن ها بیاندازی می‌بینی که نیازی به همش نیست!
چون از مخازن دبیان تستیگ استفاده می‌شه، زود به زود آپدیت آماده می‌شه ولی همیشه همش لازم نیست!

[…] ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها … هنوز قانع نشدین؟  برای مطالعه بیشتر بر اینکه چرا […]

[…] ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها … هنوز قانع نشدین؟ برای مطالعه بیشتر بر اینکه چرا لینوکس […]

[…] ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها … هنوز قانع نشدین؟ برای مطالعه بیشتر بر اینکه چرا لینوکس […]

[…] ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها … هنوز قانع نشدین؟ برای مطالعه بیشتر بر اینکه چرا لینوکس […]

[…] ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها … هنوز قانع نشدین؟ برای مطالعه بیشتر بر اینکه چرا لینوکس […]

[…] ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها … هنوز قانع نشدین؟ برای مطالعه بیشتر بر اینکه چرا لینوکس […]

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


توجه: برای رفع مشکلات لینوکسی خود به یکی از انجمنهای اینترنتی مراجعه کنید! اینجا به هیچ وجه برای رفع مشکلات لینوکسی شما مناسب نیست!
تبادل لینک نداریم! لطفا سوال نفرمایید ما به هرکس بخوایم لینک می‌دیم، هرکس هم خواست به اینجا لینک بده! :)

Kategories

بایگانی

وضعیت بلاگ

  • 111,287 بازدید

مجوز انتشار:

تمامی مطالب و مقالات این بلاگ تحت مجوز GNU FDL قرار دارند. بنابراین کپی و ایجاد تغییر در آنها مطابق شرایط این مجوز آزاد می‌باشد.
Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: